Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257544x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Jestlipak víte, že... ?


Jeslipak víte, že můžete mít vlastní SMS bránu? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Saturday, 13. September 2014
K počítači lze připojit modem nebo telefon v roli modemu. Tento způsob komunikace počítače s vnějším světem je starý, jako počítačová komunikace sama, proto ho všechny počítače a všechny operační systémy znají. Počítač komunikuje s modemem pomocí množiny tzv. AT příkazů. A bezdrátové (GSM) modemy umožňují pomocí AT příkazu odeslat SMS zprávu. Jenže kdo by se psal s AT příkazama, že jo. Takže to chce mít v počítači ten správný program, který se o všechno postará sám.

SMS Gateway
SMS Gateway

Na obrázku je jeden z takových programů pro OS Windows. Odkaz ke stažení je zde.

 
Jestlipak víte, že lze získat router zadarmo? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Sunday, 24. August 2014
Ano, je to tak. Již cca rok běží projekt Turris, který si klade za cíl zvýšit bezpečnost domácností před internetovými hrozbami. Samozřejmě to má háček, ale v tomto případě je podmínka pro získání modemu zadarmo*) celkem logická a hlavně opodstatněná (tedy nejde o žádnou vyčůranost, jak je tomu běžné u komerčních aktivit). A sice, v rámci testování se rozdávají modemy tak, aby se pokud možno pokryla celá republika rovnoměrně, tedy modemy směrují do domácností v různých lokalitách. Pokud se zrovna v té vaší ještě žádný nevyskytuje, máte velkou šanci modem získat. Více viz stránka projektu:


*) ve skutečnosti se modemy pronajímají za symbolickou jednu korunu na dobu neurčitou (tedy v podstatě zadarmo)

 
Jestlipak víte, že už existuje mobilní telefon na platformě Intel? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Tuesday, 01. May 2012
Jestlipak víte, že všechny mobilní telefony jsou postavené na jiné architektuře, než na té, která kraluje osobním počítačům už 30 let? Tedy na architektuře Intel x86? No to se ale brzy změní, první vlaštovka v podobě Androidu na Intelu už je na světě: Lava Xolo X900 Review - The First Intel Medfield Phone

 
Project Glass Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Friday, 06. April 2012
Jestlipak víte, že existuje Project Glass? Proč s sebou vláčet spoustu "krámů" a každý z těch cajků používat na něco jiného, pořád myslet na to, že cajky musí být po ruce, aby plnily svůj účel... Proč, když tohle zvládne jedno zařízení? Chytrý mobilní telefon, říkáte? Jasně, ale co kdyby byl ještě mnohem mnohem chytřejší a ještě o něco méně telefon?


 
Google Maps 8-Bit pro Super Nintendo Entertainment System (SNES) Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Saturday, 31. March 2012
Jestlipak víte, že si lze prohlížet mapy Google také v barevném rozlišení vhodném pro 8-bitové počítače a konzole? Nakolik je to joke a na kolik je to reálná možnost pro SNES, to si opravdu netroufám posoudit, ale na http://maps.google.cz/ je opravdu na výběr typ mapy "Výprava" (Quest) opravdu dělá to, co ukazuje následující video.


Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 24

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow Tipy
Powered by Joomla!