Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257192x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Přehled
DJC na Kladně Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Sunday, 24. May 2009
Divadlo Járy Cimrmana hostovalo v kladenském divadle (v letech 1964-1990 známém jako Divadlo Jaroslava Průchy, dnes Středočeské divadlo Kladno), kde známí protagonisté zahráli svou již patnáctou hru "České nebe." A jako již tradičně přilákali spoustu diváků, kteří zaplnili sál do posledního místečka, a na závěr od nich sklidili zasloužený aplaus.

Celý článek...
 
La Computadora versus El Computador Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Saturday, 09. May 2009
Onehdá učitelka španělštiny vysvětlovala studentům, že na rozdíl od angličtiny má španělština mužský a ženský rod. Tak například 'house' (dům) je rodu ženského - 'la casa'. 'Pencil' (tužka) 'el lapiz' je rodu mužského. Jeden student se jí zeptal, jakého rodu je 'computer' (počítač).

Celý článek...
 
Dočkáme se změny myšlení? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
Napsal K5   
Friday, 08. May 2009
Čím dál tím častěji je možné "narazit" na informace, ve kterých jsou na jedné straně média, na druhé straně uživatelé (čtenáři, posluchači, diváci) a mezi nimi leží předmět sporu: Internet a svobodný přístup k informacím. Válka je to zatím spíše jednostranná, ve které se všemi prostředky jedna strana snaží sedřít z kůže druhou stranu, zatím co ta druhá strana se tváří, jako že jí se to vlastně netýká. Která z těch stran je která, je celkem očividné.

Celý článek...
 
VMware Server 2.0.1 (build 156745) Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Friday, 24. April 2009
Posledního března uvolnila společnost VMware zdarma ke stažení verzi serveru 2.0.1, více viz http://www.vmware.com/products/server/. Po necelém měsíci provozu mohu s potěšením konstatovat, že jsem žádné změny k horšímu nezaznamenal ;-)

Celý článek...
 
MAME v0.131 Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal K5   
Thursday, 23. April 2009
Verze MAME v0.131 s sebou přináší další "nepříjemnost" a sice nutnost překonvertovat CHD soubory do nového formátu. A protože jich je skoro 150 GB, trvala konverze půl dne (i přes to, že jsem jí spustil tak, aby se zdrojové CHD načítaly z jiného disku, než na jaký se ukládal výsledek, na čtyřjádrovém procesoru, v x64 systému s 8GB RAM)... Novou verzi jsem přesto zatím nezkoušel, protože jí nemám kompletní.

 
Hammerfall, Sabaton, Bloodbound Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Thursday, 16. April 2009
Švédi v ČR. Švédi v Praze a ve Zlíně. Aneb přišel jsem, viděl jsem, neohluchl jsem :-)

Celý článek...
 
m0n0wall 1.3b16 Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Wednesday, 15. April 2009
11. dubna byla uvolněna další betaverze routeru s firewallem m0n0wall. Nezkoušel jsem jí, protože z důvodů problematického fungování připojení na firemní VPN přes snat komunitní sítě používám stále verzi 1.3b4. O nějaké pozitivní změně v tomto směru se avizované novinky nezmiňují.

 
Bez spojení není velení Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal Masakr   
Wednesday, 15. April 2009
Další chystaná kastrace demokracie má tentokrát podobu odepření občanům svobodného přístupu k informacím a znemožnění svobodného šíření informací. A jako vždy, pomalu nikdo o tom neví... Můžeme jen doufat, že návrh zákona nakonec neprojde a že se ho nikdo nepokusí prosadit ani v Evropě. Připomeňme si například třikrát a dost.

Celý článek...
 
BSG skončila, ať žije Caprica! Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal K5   
Monday, 13. April 2009
klikni pro plnou velikost
Aneb kultovní seriál Battlestar Galactica 2003 neskončil zas až tak úplně. Nový TV seriál ze stejného prostředí přináší děj zasazený do doby "58 years before Battlestar Galactica"... Takže se (snad) konečně dozvíme, co exodu předcházelo.

Aktualizováno ( Saturday, 18. April 2009 )
Celý článek...
 
Červený Trpaslík 9. série Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 4
Napsal K5   
Saturday, 11. April 2009
Po dlouhém, předlouhém čekání se skalní fanoušci britského sitcomu Red Dwarf dočkali jeho pokračování...

Celý článek...
 
Proč nikdo neumí vyrobit pořádný počítač s telefonem? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal K5   
Sunday, 15. March 2009
Telefon nespoutaný s jedním místem drátem nebo dosahem antény Gigasetu, tedy mobil, používám už cirka deset let. Rozhodně jsem nepatřil v ČR mezi průkopníky, kteří se v polovině devadesátých let minulého století museli vláčet s několikakilogramovým NMT přístrojem, který stál desetinásobek průměrné mzdy. Mobilní telefon jsem si pořídil až v době, kdy už byla GSM technologie celkem zaběhaná a signálem nebyla pokrytá pouze část Prahy a dálnice D1. Telefon mi odjakživa sloužil hlavně k telefonování, protože SMS zprávy posílám raději z Internetu, než z mobilu a ostatní funkce jsem využíval velmi sporadicky (budík, 3 hry a stopky - víc toho mobil tenkrát neuměl). GPRS připojení na Internet notebookem bylo velmi užitečné v terénu, ale vzhledem k tomu, že se platilo za každý přenesený kilobajt, který se do notebooku připlazil hlemýždí rychlostí, jsem ho využíval jen v krajní nouzi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 67 - 77 z 333

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow Přehled
Powered by Joomla!