Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257534x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

SORD m.5 (3) Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Saturday, 01. March 2003
Udělal jsem takový nostalgický, retrogamesní design www stránek pro mého osmibitového miláčka, ale sem se zrovna moc nehodí. Takže se při dalším povídání o SORDíkovi obejdeme bez něj.

Paměťová média

Software se do SORDa "ládoval" buď z kazet, disket nebo z kartridží. Kromě "oficiálně" vyráběného hardware se časem sešlo hojné množství amatérských konstrukcí, například moduly s 64KB RAM, RAM disky, disketové mechaniky, dokonce i plotr a scanner. Například desku s 512 KB RAM diskem, 40 KB EPROM a 64 KB RAM ve volném čase zkonstruovali SORDisté z Poldovky. Já jediný jsem jí chtěl mít využitou na 100% a tak jsem jako první (a i poslední) zjistil, že buď funguje rozšíření operační paměti na 64 KB RAM nebo 512 KB RAM DISK. Oboje dohromady nefungovalo a až teď po letech Falcen, kterému jsem desku věnoval, zjistil proč - triviální chyba v adresování sběrnice. Kapacity pamětí měřené v KB dnes mohou vyvolávat úsměv, ale tehdy to bylo něco! :-)

Například kolega Václav Koukal se ale rozhodl využít pouze rozšíření RAM na 64 KB:


Dostupná dokumentace. Kliknutím se zobrazí cca 150 KB veliký obrázek:Prohlášení:
o všech informacích zde uvedených platí, že nutně nemusí být 100% správné.
Stránka byla vytvořena pomocí programu NOTEPAD.EXE, což je zřejmě jediná správná cesta, jak uhlídat snesitelné množství HTML tagů na www stránce.
Obrázky obrazovek byly nasnímány za prostého užití čudlíku [PrintScreen], dokumenty byly nasnímány scannerem Hewlett-Packard ScanJet 6100 a fotografie byly pořízeny digitálním fotoaparátem Olympus Camedia C-3030 Zoom.
Obrazový materiál byl následně zpracován a případné ostatní obrázky i namalovány v programu Corel PhotoPaint.


TopList counter

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow SORD m.5 (3)
Powered by Joomla!