Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257173x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Windows XP Service Pack 3 Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 3
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Wednesday, 21. November 2007
Ačkoli se zdá, že firma Microsoft žije jenom Vistama, pro které chystá první service pack a na Windows XP jaxi pozapomíná, přece jen kuchtí něco i pro stařičké Windows XP.

Začátek instalace

Konec instalace

Sice nevím, kdy přesně vyjde Windows XP Service Pack 3 oficiálně (rozhodně až někdy v roce 2008), to mi ale nezabránilo v tom, vyzkoušet si SP3 RC1 už teď v roce 2007.

A ejhle po startu

No, po pravdě řečeno, je SP3 docela nuda. Rozdíl mezi SP1 a SP2 byl ve Windows XP alespoň někde vidět (např. úplně nový firewall), rozdíl mezi SP2 a SP3 je stěží postřehnutelný.

Tak jak se SP3 hlásí?

Pokaždé, když nainstaluji Windows XP SP2, doinstalovávám do nich potom přesně 103 záplat (a toto číslo se každý měsíc zvětšuje). MS Internet Explorer 7 neinstaluji, ani žádnou jinou volitelnou KB záplatu (s výjimkou Windows Media Player 11 a Klienta Terminálové služby 6.0). MS Windows Update pak nemá tendenci nic dalšího stahovat a doinstalovávat.

A ejhle, co ještě chybí - nic

A XP SP3 bohužel není nic jiného, než přesně to samé, akorát v jednom balíčku, plus jsou v něm navíc "povinně" i nějaké ty volitelné záplaty. Kupodivu (naštěstí) neobsahuje MSIE7 a bohužel (pro někoho bohu dík?) ani WMP11.

A ejhle, co nového

Se SP3 se nainstaluje i nový RDP klient, což je jedna z těch volitelných záplat, které se jinak do SP2 instalovat nemusí.

Update: všeobecně se má za to, že Windows XP Service Pack 3 oficiálně vyjde někdy na jaře 2008 (spekuluje se o březnu a dubnu). Každopádně 6. února 2008 vyšel Windows XP Service Pack 3 RC2, který jsem si také hned vyzkoušel. Oba zmiňované produkty nesou přesná označení: Microsoft Windows XP Service Pack 3 Release Candidate 1 (Build 3244) a Microsoft Windows XP Service Pack 3 Release Candidate 2 (Build 3300).

Aktualizováno ( Thursday, 07. February 2008 )
 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Windows XP Service Pack 3
Powered by Joomla!