Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257058x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Perl slaví dvacetiny Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Wednesday, 19. December 2007
Protože jsem byl odkojen Pascalem a SORDovským BASICem, vůbec se mi nechtělo přesedlat na OOP a vlastně ani na nic jiného, co třeba zavánělo client/server architekturou. Jenomže znáte to...

Widle tlačily na pilu a v Delphi se programátor bez OOP pomalu ani neuprdnul. Když jsem před lety přemluvil sám sebe k pokusům s internetovými technologiemi, bylo to víceméně jen o JavaScriptu a PHP. Z obojího jsem měl kopřivku a nechápal, jak může někdo něco tak blbého myslet vážně. Ale protože jsem v něčem tu webovou funkcionalitu nakonec naprogramovat přece jen musel, zkusil jsem to v Perlu. A ono to docela šlo.

Bylo to sice skoro to samé programování jako PHP a na straně prohlížeče jsem se bez JavaScriptu i tak neobešel, ale to jsem musel překousnout s tím, že to takhle blbě holt je, nedá se s tím bohužel nic dělat a konejšil jsem se myšlenkou, že se musí počkat na nějakou zatím neexistující jednotnou platformu (to jsem netušil, že bude ještě hůř a jednotná platforma zůstane jen sci-fi přáním). Takže od té doby prasím jednoúčelové programy jenom v Perlu, je to neuvěřitelně pohodlné a rychlé. Díky tomu, že je Perl multiplatformní, neřeším, jestli se bude skript pouštět na Widlích nebo na Linuxu a až na drobnosti je to šumák.

Ale vraťme se k narozeninám. Perl 1 představil Larry Wall veřejnosti před dvaceti lety. Jako narozeninový dárek je vydán Perl 5.10.0, zatím poslední nejstabilnější verze Perl 5.

Nový Perl se postupně vylíhne na všech mirrorech, ale ten, kdo nechce na naplnění zrcadel čekat, si ho může stáhnout pomocí technologie BitTorrent. Na oficiální stránce http://use.perl.org/article.pl?sid=07/12/18/1836229 je odkaz na potřebný torrent soubor a ten se, světe div se, nachází na PirateBay - ryby holt musej plout...

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Perl slaví dvacetiny
Powered by Joomla!