Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257103x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

MameUI32cz v0.122u5 RC1 Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 4
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Monday, 14. January 2008
Dnes krátce po půlnoci byla uvolněna k veřejnému otestování MameUI v českém jazyce. Přeloženo je jen grafické uživatelské rozhraní. Nápověda, vlastní engine MAME a hry samotné zůstaly v původní podobě.

MameUI32cz v0.122u5 RC1 je k dispozici jak v podobě tzv. Windows binary, to jest jako spustitelný program, tak i v podobě zdrojového kódu programu v C++ nebo-li Source code. Zdrojový kód obsahuje pouze ty soubory, které byly změněny oproti původnímu MameUI a také návod, jak MameUIcz zkompilovat pomocí překladače MINGW. Zkratka RC1 znamená Release Candidate 1.

Download (MameUI32cz v0.123):

Poznámka k "instalaci": stáhni si soubor MameUI32czExe.exe a spusť ho. Budeš dotázán, kam se má MameUI32cz rozbalit (MAME se totiž vlastně neinstaluje). V místě, kam jsi nechal MAME rozbalit vznikne složka MameUI32cz se spoustou podsložek a několika soubory. Vyhledej rozbalený MameUI32cz.exe, klepni na něj pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vyber Odeslat -> Plocha (vytvořit zástupce).

Poté, pokud nemáš žádné ROM/CHD/Sample/atd... soubory, si je vyhledej na Internetu a postahuj do příslušných podsložek. Doporučuji začít vyhledávat pomocí klíčových slov MAME ROMs download. Malý příklad: najdi ROM soubor od hry Road Fighter (set 1), který se jmenuje roadf.zip a stáhni ho do podsložky roms. Po té spusť MameUI32cz.exe (pomocí zástupce na Ploše) a do okénka nahoře napiš roadf. Dál už je to doufám snadné :-)

Tip: je-li emulovaná hra spuštěna, lze si vyvolat stiskem klávesy TAB (tabelátor nad klávesou CapsLock) menu, kde se krom jiného dá zjistit, jakými klávesami se hra ovládá. Zpravidla je to tak, že se klávesou [5] jakoby vhazují mince do automatu, klávesou [1] se startuje hra pro jednoho hráče a klávesami [Ctrl] [Alt] [Shift] [Mezerník] [Šipky] či případně jinými se pak hra ovládá. Čili po spuštění hry, až naskočí úvodní obrazovka, stiskni [ř] a [+] (tj. 5 a 1) a jedem!

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow MameUI32cz v0.122u5 RC1
Powered by Joomla!