Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257310x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Nastavení StrongDC++ do Active módu Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 28
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Monday, 25. July 2005
Tento krátký návod ukazuje, jak nastavit DC++ klienta tak, aby byl nastaven v módu ACTIVE. K čemu je dobrý aktivní režim? Ke všemu! :-)

Vzhledem ke skutečnosti, že těsně po zveřejnění návodu vyšla nová verze klienta, předesílám, že nastavení se týká StrongDC++ RC9 fixed. Ve verzi RC10 je nastavení poněkud odlišné! Viz níže.

Pokud jde o další klony DC i samotného výchozího klienta DC++ (poslední verze, kterou jsem před sepsáním návodu zkoušel byla 0.674), tak jsem nabyl dojmu, že pouze StrongDC++ umožňuje nastavit jinou adresu pro freenet a jinou pro Internet.

Image

Hlavní nastavení. K tomu ještě pár poznámek:
  • pokud máš zapnutý firewall, tak na něm musíš povolit ty dva TCP a UDP porty pro DC++ klienta, jinak mód Active nebude fungovat
  • pokud nemáš veřejnou IP adresu, stejně musíš nastavit ty dva TCP a UDP porty pro DC++ klienta, aby šlo nastavit mód Active alespoň v rámci freenetu

Image

Nastavení oblíbených HUBů. K tomu ještě pár poznámek:
  • u serverů, které jsou mimo freenet ve veřejném Internetu, ponech Default
  • u serverů, které jsou dostupné v rámci propojených freenetů, dej Active s tvou IP adresou, kterou máš na počítači, kde spouštíš DC++ klienta

Vše výše uvedené nastavení pro mód ACTIVE vychází z předpokladu, že nemáš router, který tvůj počítač ukrývá za NAT (tzv. překlad adres). Takovým NAT only routerem je například D-Link DI-604, OvisLink eLive IP3047, SMC Barricade nebo řada dalších. Pokud takovéto zařízení používáš, pak ho musíš nastavit tak, aby si svůj počítač dostal do DMZ (demilitarizovaná zóna) nebo aby na něj router forwardoval ty dva TCP a UDP porty pro DC++ klienta. Zkus popátrat jak se to dělá třeba tady: http://www.dslreports.com/faqnew/

Dodatek k verzi StrongDC++ RC10

Jak je z obrázku níže patrné, musíme my, jež jsme v komunitní síti sice v DMZ, ale za NATem, tuto skutečnost Strongu sdělit. Domnívám se, že v okénku Network interface for all connections by mohla nebo spíš měla být IP adresa eth adaptéru v počítači (tedy např. 10.102.xx.xx). Mě Strong funguje s veřejnou IP adresou (kterou na žádném z obou síťových adaptérů nemám, neb jsem v DMZ za NATem), tak do toho nevrtám.

Image

Pokud jde o volbu Don't allow hub/UPnP to override tak opravdu nevím, podle čeho určit, zda-li jí zafajfkovat nebo ne. Vypozoroval jsem, že pokud je odstraněním fajfky funkce Universal plug and play povolena, tak pak si Strong sám od sebe nastaví porty jiné a "běží na nich", pokud nejsou původně nastavené porty dostupné (když je například používá jiný program nebo jiná běžící kopie Stronga).

Technologie Universal plug and play by měla umožnit aplikacím na počítači, který je za NATem, vysvětlit routeru, že na něj má forwardovat port(y), čímž se aplikace stanou "viditelné" z venku (čili aktivní), velmi zjednodušeně řečeno. Pro pochopení problematiky routování a překladu adres/portů doporučuji vyhledat nějaké povídání.

Na stejné téma jinde


 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Nastavení StrongDC++ do Active módu
Powered by Joomla!