Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257109x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Po letech upgraduji MAME Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Tuesday, 02. August 2005
Kdysi dávno před mnoha lety, když jsem dával dohromady informace o mém prvním osmibitovém počítači SORD m.5, jsem hledal i jeho funkční emulátor. Při té příležitosti jsem narazil na emulátor mincovních video-automatů, kteréžto za mého mládí jako atrakce obrážely republiku v maringotkách.

Pod zkratkou MAME se skrývá Multiple Arcade Machine Emulator - softwareový emulátor tisíců coin-op hracích automatů, do kterých lidé po celém světě vhazují mince, aby si mohli na pár minut zastřílet po ufounech, zajezdit závoďákem nebo se bavit při čemkoli jiném, herních žánrů je zastoupeno opravdu hodně.

Trvalo mi opravdu velmi dlouho, než jsem dal dohromady kompletní sadu všech her, které byly v té době v MAME implementovány. Hry jsem stahoval z Internetu s přestávkami asi dva roky, následně jsem je několik měsíců organizoval, protože mezi tím MAME postoupilo z verze 0.31 až k verzi 0.62, kde bylo obrazně řečeno "všechno jinak."

Poté, spokojen s výsledkem, jsem se MAME více nezabýval... tedy až do teď. Emulátor je ve verzi 0.98 a mě do něj chybí tisíce her. Nezbývá než vyrazit na lov :-)

Lovím už asi týden a nemá to konce. Hry průběžně organizuji, jednak proto, abych vlastně věděl co mi schází, druhak kvůli tomu, že je opět "všechno jinak" a hodně z původních her bez předělání nefunguje. Problém není ani tak v objemu dat, některé ZIPy jsou veliké sotva pár kilobajtů, problém je v počtu ZIP souborů, které musím najít a stáhnout (tisíce). Navíc díky rozmanitosti dostupných verzí často nevím, zda-li stahuji aspoň trochu aktuální verzi.

Chtělo by to návod, kdo si má pořád pamatovat, kde jak a čím se to všechno dělá. Někdy si najdu čas a něco sepíšu. Prozatím pár linků: http://www.emulators.cz/, MegaEmu a MAME CZ (stránky bohužel nepatří mezi ty nejaktuálnější, ale to snad nevadí).


 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Po letech upgraduji MAME
Powered by Joomla!