Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1258116x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Dead Like Me Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 4
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Monday, 11. February 2008
V několika článcích jsem tu "skuhral" nad neutěšeným stavem českého éteru, ve kterém se nevysílá žádný pořádný TV seriál, jen samé mainstreamové sračky. A ejhle, ledy se pohnuly, ČT2 vypouští do éteru kultovní TV seriál Dead Like Me, v českém znění jako Mrtví jako já.

Kdybychom se nenalézali v Kocourkově, pravděpodobně bych tady teď hýkal nadšením jako osel, jaký že to skvělý počin, že se taková perla dostává i k českému divákovi. Jenomže kocourkovští radní zapracovali a zprasili dabing naprosto neuvěřitelným způsobem. Pominu-li (nízkou) míru profesionality a (absenci) nezbytné invence pro překlad do češtiny (reaper=smrtonoš, hlavní představitelé smrt nepřinášejí!) a zastavím-li se pouze u hlasů, kterými k nám filmové postavy promlouvají, je to jedním slovem děs. Například namísto sychravého hlasu hlavní hrdinky se dočkáme hlasu ukvičené slepice, který se k postavě vůbec nehodí. Ostatní postavy na tom nejsou lépe. Nemám nic proti výkonům dabérů, jejich hlasy by skvěle seděly do jiného seriálu, ale do DLM se ale moc nehodí.

Zarážející je, že i "staré" lidi dabuje "omladina", postarší tlustoprdku (která má v originále hlas odpovídající jejím tělesným proporcím a pochopitelně i věku) dabuje mladá štíhlá holka. Tedy... já samozřejmě vím, že když někomu táhne na padesátku, není to zrovna teenager, ale když má hlas třicátníka/třicátnice, k šedesátileté postavě se prostě nehodí.

Velmi podobným způsobem byla doprasena chudinka Amélie z Montmártru, když její originální, nesmělý a ukuňkaný francouzský hlásek nahradil sebevědomý sytý sametový český dabing. Filmová postava tím dostala úplně jiný rozměr (!) a film tak ztratil své kouzlo.

Ale vraťme se k DLM. Takže sečteno a podtrženo: jednička s hvězdičkou za chválihodnou snahu pustit do éteru něco kultovního a čtyři mínus za volbu dabérů.

Plkat na toto téma je možné až do alelůja například zde.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Dead Like Me
Powered by Joomla!