Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257068x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Virtuální disketa Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 13
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Tuesday, 01. July 2008
Virtual Floppy Drive
Jestlipak víte, že existuje možnost simulovat ve Windows XP disketovou mechaniku a v ní mít, případně nemít "zasunutou" virtuální disketu?

Simulovat, případně emulovat v počítači "železo" jiného druhu, není nic nového. Tato možnost je tu už drahně let a v dnešní době již umožňuje vytvářet dokonce celé virtuální počítačové sítě. My se ale podíváme na něco mnohem jednoduššího - na virtuální disketovou mechaniku.

Pokud si chcete dopřát ve virtuálním počítači dnes již téměř nepoužívanou disketovou mechaniku a v ní disketu, máte víceméně jen dvě možnosti. Pokud máte v počítači FDD mechaniku reálnou, tak na ní "namapujete" disketovou mechaniku virtuálního počítače a použijete reálné diskety. Pokud ale reálnou mechaniku nemáte, naplníte virtualizovanou disketovou mechaniku tzv. obrazem diskety (floppy disc image), nebo "namapujete" virtualizovanou disketovou mechaniku na simulovanou disketovou mechaniku (emulace na druhou ;-) a simulovanou disketovou mechaniku pochopitelně naplníte obrazem diskety. Toto zdánlivě nelogické řetězení virtuálních strojů má svůj půvab v tom, že můžete "z venčí" (mimo virtuální počítač) měnit simulované floppy disky (virtuální diskety) podle potřeby. Ba dokonce, pokud vás čeká "diskotéka" v podobě postupné výměny například dvaceti instalačních disket, tak si můžete předem vytvořit dvacet zástupců, kdy pak výměnu diskety provedete pouhým poklepáním na zástupce, nikoli obvyklým postupem odmountovat, najít obraz diskety, namountovat. Nebo můžete jít ještě dál a naasociovat příponu obrazu diskety na dávku, která tento obraz namountuje do simulované mechaniky. Pak stačí poklepávat na obrazy disků a nemusíte vytvářet extra zástupce.

Panel pro spuštění/zastavení ovladače virtuální mechaniky
Panel pro spuštění/zastavení ovladače virtuální mechaniky

Panel pro naplnění virtuální mechaniky obrazem diskety
Panel pro naplnění virtuální mechaniky obrazem diskety

Ukázka dávkového souboru:

%SystemDrive%
cd \vfd21-080206
vfd.exe install vfd.sys
vfd.exe start
vfd.exe open 0: %1 /w /144 /f
echo.
echo Pro uzavření obrazu %1 v A: a odinstalaci virtuálního ovladače
pause
vfd.exe close 0: /f
vfd.exe stop
vfd.exe remove
Virtual Floppy Drive funguje ve 32-bitových Windows, je zdarma a najdete jej na této stránce.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow Tipy arrow Virtuální disketa
Powered by Joomla!