Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257520x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Mrdat Lenovo do ucha Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Wednesday, 23. September 2009
Je to opravdu k posrání. Jeden by čekal, že po více než půl století, co se vytvářejí pro počítače programy, budou programátoři při své práci myslet hlavou a né prdelí.

Již jsem si zvykl, že se k novému počítači leckdy nedávají vůbec žádná instalační média a že je na uživateli, aby si po prvním spuštění počítače média vypálil sám. Tedy nic nového pod sluncem. Ale...

Pominuli skutečnost, že program na uživatele nemluví česky, pak neříká nic o tom, že jako první médium stačí CD a naopak mate s DVD-RAM
Pominuli skutečnost, že program na uživatele nemluví česky, pak neříká nic o tom, že jako první médium stačí CD a naopak mate s DVD-RAM

Bývá obvyklé, že onen recovery program nabídne uživateli možnost, vypálit recovery média jako X kusů CD-R nebo Y kusů DVD+-R ba dokonce i jako (zpravidla jedno) DVD+R Dual Layer. No, jenže pro notebooky Lenovo vytvářel takový program programátor, který má zřejmě v hlavě nasráno. Po spuštění program neřekne vůbec nic, jen si vyžádá vynutí, aby uživatel souhlasil s tím, že recovery médium nepůjde použít na žádném jiném počítači, než na tomto (já jen doufám, že po případné výměně pevného disku, nebude recovery médium protestovat, že se jedná o jiný počítač, to by bylo totálně v prdeli) a pak si po chvíli chroupání řekne o médium. O jedno médium (nespecifikuje kapacitu ani počet, jen chce, aby bylo prázdné - ba dokonce v tomto kroku nenabídne ani žádnou Nápovědu, kde by se dalo dočíst více). Tak jsem mu podstrčil DVD+R Dual Layer 8,5GB v naivní víře, že na něj vypálí celý ty zasraný, zkurvený a zajebaný Visty, který ihned po vypálení média poletěj z disku tak rychle, že nebudou stačit počítat schody... *)

No a ten idiotský program mi na to médium, které je mimochodem 10x dražší než obyčejné CD, vypálil jenom 240MB a řekl si o další médium!!! Debilní program, debilní programátor. Doplnit dialogové okno o jednu větu, např. "Milý uživateli, nyní budeme vypalovat první disk ze tří, vlož médium s kapacitou alespoň 250MB", není vůbec žádný problém, a i kdyby si program řekl "jenom" o CD bez dalšího vysvětlování, tak ani nepípnu, ale takhle?! Nemálo mrdat Lenovo do ucha!

A jeden EPIC FAIL na závěr. Podle zasraného, zkurveného, zajebaného a zapíčeného nařízení Microsoftu, je uživatel oprávněn vytvořit si pouze jednu sadu recovery médií. Tudíž, když jsem si chtěl vytvořit první médium znovu, tentokrát správně na CD, tak se mnou program normálně vyjebal! Mrdat Microsoft do ucha!

Pominuli skutečnost, že ani nápověda není česky, pak opět neříká nic o tom, jaká média jsou potřeba
Pominuli skutečnost, že ani nápověda není česky, pak opět neříká nic o tom, jaká média jsou potřeba

*) Na notebooku jsou předinstalované Visty, ale zároveň jsou k notebooku přibaleny i dva instalační disky s Windows XP. Smíte hádat proč. Ano, správně, až na pár úchylů, totiž Visty nikdo nechce.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Mrdat Lenovo do ucha
Powered by Joomla!