Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1258095x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

How to dial network connection from the commandline Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 1
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Saturday, 03. October 2009
Občas se dostávám do situace, kdy musím zdlouhavě řešit různé drobné píčovinky, které buď dříve fungovaly "normálně" a nebo nyní v době, klientela požaduje bezobslužné operace, vyžadují interakci uživatele, což už jaksi není bezobslužné.

Modelová situace: dislokovaná pobočka firmy musí pravidelně ukládat na na firemní server v centrále nějaké raporty. Ideální je, když se to děje samo bez potřeby otravovat s tím zaměstnance pobočky. Takže se na dislokovaném serveru (nebo počítači, který je pro to nejvhodnější) naplánuje spouštění dávky, která pak přes VPN sype na server data. A pochopitelně, na serveru nikdo nic klikat nebude a nic takového nebudeme chtít ani po obsluze počítače, pokud na pobočce žádný server není, protože jsme jako nejvhodnější počítač, který běží 24 hodin denně, našli jen ten ve vrátnici, se kterým prduch (pracující důchodce) beztak neumí pracovat.

Ve Windows XP x86 (32-bit) lze vytvořit síťové připojení (např. k VPN, pojmenujme ho "vpntunel") a na toto připojení pak udělat zástupce (soubor s příponou LNK). Pokud je síťové spojení nadefinováno jako neinteraktivní (není fajfka "Prompt for name and password..."), připojení tímto spojením proběhne bez zásahu uživatele. V dávkovém souboru pak stačí zadat příkazy pro nastavení aktuální složky, kde se onen zástupce nachází a na další řádek zapsat jméno tohoto zástupce a za něj pak další příkazy, které se mají vykonat. No problem, chodí to jak má. Ne tak ve Windows XP Professional x64 Edition a vůbec všech edicích Windows Server 2003.

Řešení jsem nakonec našel, místo zástupce se použije příkaz rasphone s patřičnými parametry. Například:

rasphone -d vpntunel

Příkazem rasphone -h vpntunel jde zavěsit (ukončit spojení). Pokud má dávka fungovat bezchybně, je vhodné použít příkaz ve formě:

start /wait rasphone -d vpntunel
sleep 1

což zajistí, že se další příkazy vykonají až po plném ustanovení spojení a pro jistotu se ještě vteřinu počká (čekat se může i déle). Příkaz sleep lze nalézt v Windows Server 2003 Resource Kit Tools (lze zdarma stáhnout ze stránek firmy Microsoft).

Tags: How to dial network connection from the command line, How to start network connection from the Command-Line

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow How to dial network connection from the commandline
Powered by Joomla!