Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257519x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Family Guy aka Griffinovi Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Sunday, 04. October 2009
Pokud se v této zemi nachází ještě nějací set-top-box free diváci (nepočítaje v to kabelovou, satelitní nebo internetovou TV), pak se dá předpokládat, že ještě neviděli animovaný televizní seriál pro dospělé Family Guy, který TV COOL vysílá pod názvem Griffinovi. Tedy za předpokladu, že už si ho třeba deset let nestahují z Internetu, že jo.

Pokud postavím na pomyslnou čáru (ne)závadnosti vedle sebe zřejmě i v našich končinách dostatečně známé animované televizní seriály, které primárně nejsou určeny dětem, tedy Simpsonovi a Městečko South Park, pak seriál Grifinovi leží někde mezi nimi. Není tak "nezávadný" jako žluťáci ani tak "závadný" jako SP. Nicméně pro děti rozhodně není a prdění je ten nejmenší důvod, protože v sitkomu nechybí témata jako sex, otevřeně se hovoří o masturbaci, spermiích, kozičkách a samozřejmě nechybí ani násilí a zabíjení (nejmladší člen rodiny je posedlý touhou zabít svou matku a to téměř v každé epizodě).

V dobách předešlých, kdy se u nás seriál nevysílal a bylo jej možné stáhnout tak akorát na internetu nebo koupit na Amazonu, mě nijak zvlášť nezaujal. Vlastně ani teď to není můj favorit, dlouho mi trvalo, než jsem se naladil na tu jeho "notu" a začal mu věnovat pravidelnou pozornost. Ale i tak z něj mám stejně rozpačitý dojem, jako třeba z toho, že nám smazali Hulána, paní Müllerová.

Family Guy
Family Guy

Leč dočkejme času, s přibývajícími sériemi seriál přitvrzuje a třeba to nakonec nebude tak zlé. Skalní fanoušci už celý seriál samozřejmě dávno viděli a to určitě více než jedenkrát a teď zamořují diskusní fóra nářkem, jak je ten dabing špatný a že celý seriál zabíjí. No, já nevím, moje zkušenost je taková, že u komediálních seriálů jsou většinou špatné narychlo spíchnuté amatérské titulky, protože zabíjejí vtip. Přesto však nechci nic vytýkat nadšeným amatérským překladatelům, kteří tvoří titulky k různým seriálům podle poslechu. O tom, že by snad byl schopen průměrný český divák sledovat (jakýkoli zahraniční) seriál v originále bez titulků vůbec neuvažuji. Sice se na diskusních serverech stále objevuje dostatek trotlů s jejich moudrými radami typu "naučte se pořádně anglicky," ale pravda je taková, že na dotaz, kolik domorodých Čechů z řad jejich spolužáků, příbuzných nebo kolegů z práce je schopno sledovat komedii v originále bez titulků a plně porozumět všem vtipům, je odpověď vždy stejná: vlastně nikdo. Každopádně si myslím, že kdo nemá "naposlouchané" originální znění Family Guy, toho Griffinovi v dabingu nerozhodí a ani nebude mít pocit, že mu tam chybí nějaké vtipy.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Family Guy aka Griffinovi
Powered by Joomla!