Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257106x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

MAME neverending story Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 4
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Sunday, 04. September 2005
Sotva se mi podařilo docílit stavu, kdy mám MAME v0.99 opravdu kompletní, co se nestane? Vyjde nová verze. A pro jistotu né zrovna jedna...

Nová verze nese název MAME v0.99u6, což značí, že v době, kdy jsem nesledoval jak se MAME vyvíjí, vyšlo několik minoritních verzí, ve kterých se postupně projevilo několik změn. Jednak byla jedna hra stažena, druhak přibylo několik her jejich klonů a jako bonbónek byla opravena chyba, kdy byl klon označen za rodiče a naopak. Není to žádná tragédie, těch pár her jsem prostě stáhnul a chybu opravil, ale tentokrát jsem se musel obejít bez pomoci ROM managerů a udělat to ručně, protože na logiqx ještě nebyly k dispozici čerstvé DAT files.

No a když už jsem s tím byl tak hezky hotov, řekl jsem si, že nebudu čekat, až vyjde aktuální DAT file pro CLR MAME Pro a že si ho vygeneruji sám a s jeho pomocí pak nechám tu mojí sbírku zkontrolovat. Stáhnul jsem DATUTIL.EXE, pustil MAME.EXE s parametrem -lx a výstup jsem poslal do programu DATUTIL. K mému velkému překvapení vznikl DAT file totožný s poslední verzí, co je ke stažení na stránce logiqx. Zkusil jsem tedy totéž s MAME32.EXE a ejhle, DAT file obsahuje rázem 60 rozdílů (MAME.EXE jsem holt neměl ve verzi u6). Následná kontrola neodhalila nic moc zásadního a odměnou mi byla hláška You are missing 0 of 5781 known MAME v0.99u6 sets (+ BIOS sets), bohužel jako již tradičně poněkud zavádějící, protože log odhalil pravdu v celé její nahotě:

Solar Quest [folder: solarq - size: 16kb]
missing sample: music.wav

----------
Missing Sets:       0 of 5756
Wrong SetName Case:    0 [0 fixed]
Wrong Named Sets:     0 [0 fixed]

Missing Roms:       0 of 83602
Missing Bytes:      0 of 41gb
Wrong Named Roms:     0 [0 fixed]
Wrong RomName Case:    0 [0 fixed]
Wrong Sized Roms:     0 [0 fixed]
Wrong Date/Time Roms:   0 [0 fixed]
Wrong CRC32s:       0
Wrong MD5s:        <n/a>
Wrong SHA1s:       0

Missing Samples:     1 of 2419
Wrong SampleName Case:  0 [0 fixed]

Missing DiskImages:    0 of 76
Wrong DiskImageName Case: 0 [0 fixed]
Wrong Named DiskImages:  0 [0 fixed]
Wrong CHD_MD5/SHA1s:   0

Unneeded Files/Folders:  0 [0 fixed]

Number Of Sets:      5756
Number Of BIOS sets:   25
Number Of Parents:    1291
Number Of Clones:     2597
Number Of Others:     1868
Number Of Roms:      83602
Number Of Samples:    2419
Number Of 'nodump' ROMs: 222
Number Of 'baddump' ROMs: 262
No a ještě taková blbost na závěr: soubory CHD (což je zkratka Compressed Hunks of Data) jsem měl v plném počtu, dokonce v několika verzích, ale CLR MAME Pro mi pořád hlásil, že jsou unknown a že správná verze chybí. Přitom jsem si byl jist, že správné jsou. Zkoušel jsem je přeorávat programem CHDMAN.EXE, ručně jsem porovnával kontrolní součty u souborů a v DAT file (byly stejné!), ale bezvýsledně. Nakonec jsem si uvědomil, kde je chyba. Ve složce diff jsem měl rozdílové soubory pro starší verze CHD souborů (aby se nemusel pozměněný CHD stahovat celý znovu, stačí stáhnout rozdílový soubor). Samozřejmě, že rozdíly aplikované na správný soubor daly pochopitelně špatný výsledek. Smazáním souborů problém dle očekávání zmizel.


 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow MAME neverending story
Powered by Joomla!