Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257209x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Samsung Galaxy Tab Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 3
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Tuesday, 05. April 2011
Na Vánoce 2010 jsem si pořídil mobilní telefon z rodiny chytrých telefonů s operačním systémem Google Android a sice model Samsung Galaxy Tab GT-P1000. Tedy telefon... On je trochu větší, vlastně je to spíš tablet, ale do kapsy se mi vejde, tak co. Jako telefon funguje tak jak by se dalo očekávat, jako tablet je to spíš nouzovka, rozhodně nesnese srovnání s netbookem natož notebookem. Jenomže na rozdíl od obou zmiňovaných lze Galaxy Tab velmi snadno využít jako GPS navigaci, kompas, vodováhu, svítilnu, fotoaparát, videokameru a kdoví co ještě. Jenomže je tu problém, kvůli kterému by bylo potřeba někoho nakopat...

Samsung Galaxy Tab GT-P1000
Samsung Galaxy Tab GT-P1000

Kontakty mohou být uloženy na SIM kartě (kde ale jsou nedostupné!!!), v telefonu (ale tam jsou na píču, pardon, tam jsou na Kies a to je taky na píču) a nebo na Internetu u vašeho Google účtu. Dostat stávající kontakty do účtu Google (Gmail) není sice úplně bezproblémové řešení, protože né každý si dokáže udělat CSV tak, aby obsahovalo stávající kontakty ze starého telefonu tak, aby každá položka sedla přesně na své místo, nicméně pokud se to nějak povede, správa kontaktů přes WWW na počítači je rozhodně pohodlnější než datlování na mobilu. Problém nastane v okamžiku, když si v mobilu přece jen nějaký ten kontakt nadatlujete - třeba opravíte nebo doplníte. Vězte, že je to zbytečné. Během pár vteřin veškeré vaše úsilí přijde vniveč a vše co jste v mobilu udělali se bez varování SMAŽE!!! Za to by bylo potřeba někoho nakopat však vy víte kam!!! Že se kvůli nějaké pitomé politice synchronizuje jenom jedním směrem by mi až tak nevadilo, ale že na to telefon neupozorní, tak to nasere. Čili mrdat Google do ucha. A samozřejmě mrdat i Samsung do ucha, neb ani on není bez viny.

Samsung Galaxy Tab GT-P1000
Samsung Galaxy Tab GT-P1000, stojánek, stylus

Update (říjen 2011): v květnu 2010 vyšel nový firmware (čti nová verze operačního systému Android přizpůsobená pro Galaxy Tab), který některé výše zmíněné neduhy odstraňuje. Bohužel, tato verze (Android 2.3.3 Gingerbread) je dostupná jen pro zákazníky v Itálii a zbytek světa zatím marně čeká na svou lokalizaci. Já jsem si ho samozřejmě ihned nainstaloval a kromě drobných kixů s podporou češtiny jsem naprosto spokojen (v italské verzi čeština nechybí, ale není úplná). Co mě mrzí je to, že v této verzi už nefunguje Need For Speed Shift a EA s tím, jak se zdá, nehodlá nic dělat.

Také Samsung se činil a vydal Kies Air - správce telefonu přes Wi-Fi čili bez nutnosti připojovat kabel s vztekat se s nefungujícími ovladači, čili také posun k lepšímu.

Bohužel, problém s jednosměrnou synchronizací editace kontaktů trvá, takže v telefonu nemá cenu kontakty opravovat. Kalendář podobným problémem netrpí, takže aspoň ten funguje dobře.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Samsung Galaxy Tab
Powered by Joomla!