Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1258072x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Change Screen Resolution from Command-Line Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Saturday, 31. March 2012
Občas nastane situace, kdy je potřeba změnit některý nebo i všechny parametry zobrazení pracovní plochy Windows. Jinými slovy, změnit rozlišení obrazovky. Nebudu předstírat, že to nejde pomocí nativních prostředků Windows, nicméně jsou situace, kdy tento úkon potřebujeme buď pro uživatele maximálně zjednodušit a nerozptylovat ho složitým ovládacím panelem, nebo do toho uživatele vůbec nezapojovat a úkon zautomatizovat a nebo dokonce, světe div se, jsou situace, kdy Windows žádný ovládací panel neobsahují a tedy není jak změnit rozlišení obrazovky (konkrétně Windows PE).

Pro takové případy se hodí mít malý program, který umožní změnit rozlišení obrazovky jak "klikáním" v grafickém uživatelském prostředí (GUI), tak i z příkazové řádky a to na všech obrazovkách, které jsou připojeny k pracovní ploše Windows (což nemusí nutně být všechny monitory, které jsou připojené k počítači). Dále je nutné, aby program nebyl závislý na nějakém frameworku (typicky .NET), protože "holé" Windows PE nic takového neobsahují.

Nastavené změny rozlišení by se vždy měly promítnout u všech uživatelů v systému a být permanentní (tj. zůstat i po rebootu OS).

Program Screen Resolution Changer všechno toto umí. Jeho první verze uměla pracovat pouze s první obrazovkou Windows, ale druhá verze je již takříkajíc Multi Monitor Ready.

ukázka na dvoumonitorovém systému
ukázka na dvoumonitorovém systému

Příklady použití v režimu příkazové řádky:
ChgScrRes_x64.EXE 1024 768 32 60 * /silent
nastaví rozlišení 1024x768 bodů, nastaví barevnou hloubku na 32 bit (True Color), nastaví obnovovací frekvenci obrazovky na 60 Hz a to na všech obrazovkách v počítači (pátý parametr * a šestý parametr /silent)
ChgScrRes_x86.EXE 1280 1024 * 60 1
nastaví na první obrazovce 1280x1024 60 Hz a barevnou hloubku ponechá původní
ChgScrRes_x64.EXE * * 32 * * /silent
nastaví na všech obrazovkách v počítači 32 bit barvy a všechno ostatní ponechá původní
ChgScrRes_x86.EXE
neudělá nic, nabídne GUI kde si uživatel navolí co potřebuje a změny buď na závěr potvrdí nebo stornuje nebo se stornují samy po 15 sekundách (tím se všechny obrazovky vrátí do původního stavu)

Program je ke stažení zde: ChangeScreenResolution.zip.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow Přehled arrow Change Screen Resolution from Command-Line
Powered by Joomla!