Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1257067x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Někteří [OP] jsou opravdu píííp Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 10
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Thursday, 27. October 2005
Tisíce uživatelů využívají P2P sítě pro vzájemné sdílení dat. Každá taková síť má svá psaná i nepsaná pravidla. Dneska se podíváme jak to může vypadat, když na dodržování těchto pravidel dohlíží pablb.

Princip fungování P2P sítě postavené na DC++ je popsán v tomto článku. Je v něm zmíněna i funkce operátora HUBu. Čím větší hovado takový operátor je, tím delší rozdává BANy (za bezvýznamné prohřešky). Rozebereme si zde případ, kdy se jeden takový OP projevil jako opravdový čůrák s velkým Č:

[22:32:13] <[OP]Chytrák> is kicking Šmudlal because: prednasky si nech na CVUT FTP! navic nepojmenovany! to je tak pro 100 lidi odtamtud ale jinejm je to na nic! ban 1M _BAN_30d
přeloženo do češtiny: uživatel Šmudlal nasdílel odborné materiály, které si lze stáhnout z FTP vysoké školy a dostal za to od OPa Chytráka měsíční zákaz vstupu na HUB. Pokud má Šmudlal "roztaháno" od někoho, kdo je POUZE na tomto HUBu, má smůlu a může jen doufat, že za měsíc budou jeho ještě nedotažená data stále k dispozici. Pokud od Šmudlala tahají uživatelé HUBu, tak ač jsou v tom zcela nevinně, mají také smůlu, protože kdyby mohli/věděli, že lze tyhle data stáhnout z FTP, tak by je netahali z P2P. Pokud Šmudlal sdílí i něco jiného a někdo to stahuje, má smůlu o to větší a měsíc si počká, pokud dřív data nebo Šmudlala nesežene na jiném HUBu.

Proč se v tomto případě Chytrák zachoval jako čůrák je zjevné: že on je debil, kterého odborné materiály nezajímají, neznamená, že jsou debilové i všichni ostatní uživatelé na HUBu. Znám spoustu lidí, kteří je považují za vysoce zajímavé a nebýt P2P, nejspíš by se o nich (a jejich původu) nedozvěděli. Pokud Chytrák považuje odborné materiály za off topic, pak nechť si laskavě uvědomí, že právě zastoupení všeho možného ve share dělá z HUBu studnici pokladů. Pokud jde o zmíněné špatné pojmenování, tak pokud OP dokázal odhalit o co jde, dokážou to pravděpodobně i ostatní. Nehledě k tomu, že díky technologii TTH může i neznalý uživatel dokončit stahování i ze souboru, který má naprosto zmatečný název.

Dát za takovýto drobný prohřešek banána na 30 dní může jen opravdu velký čůrák. Aspoň trochu solidní operátor by dal Šmudlalovi "za vyučenou" a čas na zjednání nápravy, na což by bohatě stačilo 24 hodin (BAN 24H).

Na závěr dodám, že tím postiženým jsem v tomto konkrétním případě nebyl já. To však neznamená, že jsem nikdy nedostal KICK nebo BAN.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Někteří [OP] jsou opravdu píííp
Powered by Joomla!