Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1258129x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

m0n0wall na vykopávce Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Tuesday, 31. October 2006
Mezi mou domácí sítí a sítí Sdružení leží od samého počátku router s firewallem m0n0wall. První verzi jsem na přelomu let 2003/2004 postavil ze mého starého počítače (Celeron 300 MHz), druhou verzi jsem v roce 2005 postavil z ještě o něco staršího počítače (Celeron 266 MHz) a i tentokrát jsem sáhl ještě o něco hlouběji do počítačové historie.

Použil jsem šrot (původně určený k ekologické likvidaci): značkový počítač IBM (originál) vybavený procesorem Pentium S s taktem 100 MHz ;-) Sice jsem mu musel chvíli domlouvat, aby mu nevadilo, že nemá myš, klávesnici, monitor, ani disketovku, ale nakonec se povedlo nabootovat i z CompactFlash karty.

m0n0wall chodí jak má, akorát WebGUI interface je poněkud línější i když se vytížení CPU pohybuje okolo stejných hodnot jako dřív, to jest téměř trvale pod 5% s výjimkou občasných špiček, kdy využití CPU vyletí na chvíli na 100% - na předchozím hardwaru se to dělo také, ale špičky byly přece jen kratší. Při běžném provozu na mé datové lince vytížení procesoru kolísalo okolo 25% - připouštím, že při vytížení 100Mbps oběma směry by asi vypadalo jinak, ale takhle rychlý Internet doma zase nemám ;-)

Vytížení CPU
Vytížení procesoru

Jedinou investicí do routeru tak zůstává někdejší zakoupení CF-IDE redukce a CF karty. A samozřejmě elektřina, ale té si teď router vezme zase o trochu méně.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow m0n0wall na vykopávce
Powered by Joomla!