Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1258093x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

ByteFest 2007 za dveřmi Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Sunday, 26. August 2007
ByteFest je akce, kterou pořádají fanoušci starých (dnes již vlastně historických) 8mi a 16ti bitových počítačů. Akce je určena pro všechny, kdo mají zájem se podívat, jak vypadal začátek éry domácích počítačů.

Oficiální stránka ByteFestu je zde: http://bytefest.org/, další propagační stránka s mapou a navigačními fotografiemi místa konání je zde: http://praseparty.wz.cz/?b=17. Oznámení o konání akce bohužel trpí zásadní chybou. Je sice uvedeno které dny se setkání koná, ale není uvedeno od kolika do kolika hodin. Ještě bych pochopil, že zavírací hodina vyplyne třebas až podle okolností, ale chybějící čas od kdy, to už je docela na pováženou. Od 6:00? Nebo od 8:30? Nebo dokonce až od 10:00? Také si neumím představit, jak budu na vlakovém nádraží, které je veliké jako kráva, hledat kulturní sál. Ale třeba jsou to ty dveře na fotce. Holt uvidím.

Moje fotky ze setkání Nostalgia Party '03, na kterém jsem byl spolu se svým počítačem SORD m.5 jsou pro změnu tady: http://sord-m5.zde.cz/. Všechny ostatní podobné srazy jsem bohužel vždy buď propásl nebo jsem se z různých důvodů, ať už pracovních nebo osobních, nemohl zúčastnit. O to víc mě mrzí, že se první z ByteFestů (2005) konal v budově školy (Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky v ulici Vltavská 14 v Praze 5 na Smíchově), do které jsem chodil a rád bych se do ní po sto letech zase podíval (tedy přeněji, do školy jsem tam chodil v plusmínus roce 1975, takže v roce 2005 bych se do ní podíval né po sto, ale "jen" po třiceti letech). A pochopitelně za mých mladých let to žádná "Vysoká škola manažerské informatiky" nebyla, protože ani být nemohla.

Letos panují příznivé okolnosti a tak doufám, že se na ByteFestu 2007 ukážu a setkám se na něm s lidmi, které jsem neviděl třebas i 25 let :-)


Update

(Pondělí, 17. září 2007)

Na ByteFestu 2007 jsem byl, zavzpomínal a něco nafotil. Počítači SORD m.5 jsem se z pochopitelných důvodů při focení věnoval poněkud více. SORD m.5 je tzv. RARE (vzácnost, žádná mass production) a výrobní čísla to dokládají. Oficiálního softwaru bylo pro SORDa zoufale málo a to co je na fotografiích, je dle všeho všechen sw, co se pro SORDy kdy prodával.

Fotografie jsem umístil do fotogalerie. Samozřejmě nejsem jediný, kdo fotil, prozatím jsem objevil na Intertetu tyto další fotogalerie a další fotogalerie a další fotogalerie a další fotogalerie a další fotogalerie i s videem a prazatím poslední objevená fotogalerie.

 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow ByteFest 2007 za dveřmi
Powered by Joomla!