Webové stránky K5
Články zobrazeny celkem: 1258154x  
Nabídka
Úvod
Přehled
K5
Masakr
Tipy
Odkazy
Vyhledávání

Reklama

Code Monkeys Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Napsal K5   
Thursday, 12. July 2007
Code Monkeys logo
Nový animovaný televizní seriál Code Monkeys je docela slušný "pixel-art" nářez, jehož grafické provedení sahá až někam k počátkům 8-bitových her, které měly "nezvykle mnoho barev." To "nezvykle" a "mnoho" znamená, že každý bod rastrové grafiky měl jednu barvu z 16ti možných (na některých systémech případně i z více barev). Podotýkám, že osmibiťáci ZX Spectrum ani SORD M5 na něco takového neměly dostatečně vybavený grafický procesor a uměly dvě barvy v rastru 8x8 (ZX) a 8x1 (M5).

Seriál Code Monkeys nevysílá žádná z českých stanic (jak jinak) a hned tak se na tom něco nezmění, protože stejně jako spousta jiných, i tento zlozvyk (kálet na diváky) má v této zemi velmi silné kořeny. Jak televize živená z našich (nedobrovolných) poplatků a daní, tak všechny komerční televize sladce spí a na diváky z vysoka... Pravda občas se někdo někde "splete" a tak se stane, že se do vysílání dostane i nějaký ten kasovní trhák. Ovšem nadšené hýkání ani poplácávání po ramenou zde vůbec není na místě, protože onen trhák běžel v zemi svého původu před několika lety (někdy i desítkami let) a nezřídka za sebou má už i několik sérií, takže všichni skalní TVbijci už ho dávno viděli jinde. Jednak například proto, že si ho buď koupili na DVD nebo stáhli z Internetu.

GameaVision
logo firmy v níž účinkující pracují

Několik příkladů z poslední doby: nadšené hýkání nad uvedením TV seriálu Desperate Housewives (Zoufalé manželky) nebo Lost (Ztraceni). Ovšem obě komerční televize už se zapomněly pochlubit, že seriály vysílají s dvouletým zpožděním (jaký úspěch!) A pokud jde o mě, oba zmíněné seriály mě bohužel nezaujaly natolik, abych jim věnoval svůj volný čas. Takže pro mě i z tohoto pohledu nula bodou.

Todd
A tak zatím co na Slovensku si diváci užívají "alespoň" My Name Is Earl (Volajú ma Earl) a Prison Break (Útek z väzenia), my si užíváme zimního spánku. O skvělých seriálech, jakými jsou například Heroes (2006), Dexter (2006) nebo Dead Like Me (2003) můžeme i nadále pouze snít. Ono vůbec je to na Slovensku celé nějaké lepší, tedy alespoň pokud jde o TV seriály (sice "hloupé", ale za to sci-fi/fantasy), jakými jsou například Early Edition (Zajtrajšie noviny), Tru Calling (Tru Calling), Charmed (Čarodejnice) nebo Sabrina, the Teenage Witch (Sabrina - mladá čarodejnica).

Ale tenhle článek měl být vlastně o Code Monkeys, nechal jsem se unést. Takže co říci o samotném seriálu? Že něco takového tady ještě nebylo? Jeden obrázek vydá za stovky slov a jedno video za tisíce slov, takže se hezky podívejte sami, jak takové veledílo vypadá a čím je v televizní tvorbě výjimečné.

Tady je pár odkazů na "studijní materiály:"

scéna z první epizody
scéna z první epizody

No ano, máte pravdu, když máte pocit, jako byste se dívali na počítačovou hru. Ano, opravdu jsou v seriálu arcade sekvence a účinkujícím se v nich počítá herní score!

Update: tak jse se dočkali Prison Break a máme za sebou první díly. Nicméně i přes veškeré nadšené hýkání, které provázelo světovou i českou premiéru tohoto seriálu, musím bohužel opět konstatovat, že mě tento typ seriálu neoslovil a televize tedy opět nezabodovala.

Aktualizováno ( Saturday, 06. October 2007 )
 
< Předch.   Další >

Google

Reklama

Nahlédněte
Futurama
BSG
MAME
SORD M5
VMware
Total Commander
ALIX a m0n0wall
Cisco PIX
Nejnovější
Nejčtenější
Viz též
   Úvod arrow K5 arrow Taxem zase jednou něco dělal arrow Code Monkeys
Powered by Joomla!